فوق برنامه
گروه کتابخواني و گپ دوستانه
تاریخچه و مرامنامه

گروه کتابخوانی صنعتیون، در سال1384 به همت تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی اصفهان علاقه مند به كتاب وكتابخواني تاسیس شد و تلاش داشت تا در جهت بالابردن سطح معلومات وگسترش فرهنگ كتابخواني و تبادل اطلاعات بین افراد گروه فعالیت نماید.
 در ابتدا اعضا سعی داشتند با معرفی یک کتاب واحدو همه خوانی آن ، مطالب را به اشتراک بگذارند ولی رفته رفته با اضافه شدن اعضاء ، تصمیم بر این شد که افراد بنا به علاقه شخصی در موضوعات مختلف روانشناسی، تاریخی ، اقتصادی،  هنری، فلسفی وعلمی کتابی را انتخاب و فرد داوطلب مطالب را برای دیگران به اشتراک بگذارد. این روند به طور موفقیت آمیزی وبا تعداد اعضاء 200 نفر ادامه یافت. پس از آن و در کنار شیوه های قبلی ، جلسات همه خوانی از سر گرفته شد که در آن جلسات ،کتابی که قبلا به اعضا اعلام شده بود مورد بحث و بررسی قرار می گرفت. در سري جديد جلسات برآن شديم كه با رويكرد جديد نسبت به بازنگري در نحوه برگزاري جلسات بگونه اي كه مشاركت همگاني و شور و اشتياق بيشتر حضار را بهمراه داشته باشد اقدام نماييم، به همین منظور جلسات را به صورت بحث آزاد پیرامون موضوعی از پیش تعیین شده ادامه می دهیم .
در راه اندازي جلسات اخير همانند پيش از آن مجموعه اي از قوانين به صورت زیر ، تدوين گرديده كه كليه جلسات در چارچوب آن برگزار خواهد گرديد.
1-  شركت در جلسات علاوه بردانشجويان وفارغ التحصيلان دانشگاه صنعتي اصفهان برای  ساير افراد علاقه مند كه قوانين شركت در جلسه را پذيرفته و از سوي يكي از اعضاء اصلي معرفي شوند ، امکان پذیر می باشد.
2-  گروه كتابخواني صنعتيون يك گروه خودجوش وعلمي بوده وبه هيچ حزب وجناح وگروه سياسی وابسته نبوده و فعالیت سیاسی ندارد.
3- كليه نفرات شركت كننده در جلسه ميبايست تابع قوانين كلي برگزاري جلسات بوده و نهايت همكاري را با مسئولين جلسه جهت برگزاري هرچه بهتر جلسات ،داشته باشند.
4- هريك از نفرات شركت كننده ميبايست مسئول آراء و نظرات خود بوده و در صورت وجود هرگونه اختلاف نظر احترام طرف مقابل را مراعات نموده و در حفظ نقد منصفانه و محيط دوستانه اهتمام بورزند.
5- جلسات به طور معمول ماهي يكبار ، برگزار خواهد شد و موضوع هرجلسه از قبل به اطلاع اعضا خواهد رسيد. زمان برگزاري جلسه حدود 2 ساعت بوده و تاريخ برگزاري آن 2 هفته پيش از برگزاري از طريق وبلاگ و کانال تلگرام ،اعلام خواهد گرديد.
6- در هر جلسه زمان استراحت حدود 15 دقیقه می باشد و هزينه هاي پذيرايي و برگزاري جلسات بصورت پرداخت اختياري توسط نفرات شركت كننده تأمين می گردد .
7- اعلام برنامه ها وجمع آوری نقطه نظرات در وبلاگ گروه به آدرس :    http://sanatyoon.persianblog.ir
و همچنین سایت شبکه ی هم افزایی به آدرس :http://www.iutha.com 
ونیز در کانال تلگرام به آدرس :   https://telegram.me/joinchat/AhuKTj-cqcWRuhL6KEB1Ew  
انجام خواهد شد .

لطفا پیشنهادات و انتقادات خود را به آدرس 
manager@iutha.com ایمیل نمایید.