موسسه خیریه مهر گیتی

معرفی:

مهرگيتی مؤسسه‌ای غير دولتی و نيكوكارانه (ياری رسان) است متشكل از واحدهای مختلف با هدف بنيادين تلاش برای ساختن ايراني عاری از تبعیض و فقر فرهنگی.

مأموريت ما مشاركت در احداث فضاهای آموزشي و فرهنگی– به‌خصوص مدرسه –  در مناطق محروم و نيازمند و همچنین حمايت مادی، معنوی و فرهنگی از دانش‌آموزان مستعد و محروم در مناطق مختلف كشور است.

موضوع اصلی امور خير در مهرگیتی امور فرهنگي و آموزشي است که در حال حاضر در قالب طرح‌های زیر صورت می‌گیرد:

* - احداث مدرسه،خوابگاه، سالن‌های چند منظوره، کتابخانه و … در کلیه مناطق کم‌برخوردار کشور.

* - حمایت تحصیلی از دانش‌آموزان و دانش‌جویان کم‌برخوردار

* - اهدای کتاب به مدارس مناطق کم‌برخوردار کشور

* - اهدای رایانه به مدارس مناطق کم‌برخوردار کشور

* - تجهیز مدارس مناطق کم‌برخوردار کشور

* - فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی

 

خط مشی:

خط مشی موسسه خیریه مهرگیتی بر اهمیت به تحصیل و آموزش کودکان سرزمینمان ایران در یک فضای آموزشی استاندارد و مجهز استوار است. 
این موسسه تلاش می‌کند تا ضمن برخورداری همه کودکان ایران زمین از فضاهای آموزشی استاندارد، زمینه دسترسی آنها به آموزش باکیفیت را نیز فراهم کند.
مهرگیتی به این می‌اندیشد که هیچ دانش‌آموز مستعد محرومی به واسطه فقر مالی از تحصیل بازنماند.
تلاش مهرگیتی ساختن ایرانی عاری از تبعیض و فقر فرهنگی است و برای این منظور علاوه بر ساخت مدارس استاندارد و مجهز در مناطق محروم کشور، از تحصیل دانش‌آموزان مستعد این مناطق نیز حمایت میکند و بهره‌مندی دانش آموزان این مدارس از امکانات و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی باکیفیت را نیز تعقیب می‌کند.
موسسه خیریه مهرگیتی، یک سازمان مردم نهاد غیر انتفاعی و غیردولتی و غیر سیاسی است و این ویژگی بخش جدایی ناپذیر خط مشی موسسه خیریه مهرگیتی بوده و خواهد بود و از هرگونه اقدامی که با این ویژگی مطابقت نداشته باشد دوری خواهد کرد.
شفافیت، پاسخگویی، احترام و گسترش امید در جامعه از ارزش‌های اصلی مهرگیتی است و تمامی فعالیت‌های ما مطابق با این اصول شکل می‌گیرند.

شایان ذکر است جناب آقای افشین صحرایی از اعضای هیئت مدیره این موسسه از فرهیختگان دانشگاه صنعتی اصفهان می باشند.

جهت آشنایی بیشتر با موسسه خیره مهرگیتی را کلیک نمایید.